Seminaria

          

Seminaria szkoleniowe są okazją do przypomnienia podstaw karate Goju Ryu, skupienia się na najistotniejszych i decydujących elementach tej sztuki walki. Doskonalimy swoje podstawy w karate m.in. prawidłową postawą ciała, odpowiedni sposób oddychania, wykonywanie technik w rozluźnieniu i z maksymalnym przyspieszeniem. W wyniku powtarzalności techniki stają się odruchowe i naturalne.

Nasze seminaria są cykliczne. Do 2018 r. prowadził je Prezydent Japan Karate Federation Goju Kai Europe Shihan Mr Leo Lipinski z Wielkiej Brytanii. Program obejmuje zajęcia treningowe dostosowane do wieku i możliwości technicznych. Imprezy mają wspaniały klimat i zawsze są niepowtarzalnym wydarzeniem w  regionie. Bardzo często przyjeżdżają na nie goście z zagranicy, czyniąc to wydarzenie międzynarodowym w świecie karate Goju Ryu.

Treningi są okazją do przypomnienia detali w kata Goju Ryu. Dla najmłodszych uczestników to duża porcja wiedzy i umiejętności. Rzecz w tym, aby to zapamiętać i przyswoić wszystko, o czym mówi się podczas treningów. Komendy są wydawane w języku japońskim, zmuszającym tym samym dzieci do większej koncentracji. Shihan Leo Lipinski był autorytetem dla trenujących karate, człowiekiem cenionym i szanowanym na świecie. Z pewnością każdy z uczestników seminarium zapamiętał go jako człowieka wielkiej techniki, a jego nauki pozostaną wśród trenujących na długo. Wspólne treningi pozwalają na integrację europejskiego środowiska stylu Goju Ryu.

Imprezy organizujemy z dużym rozmachem oraz z udziałem wielu fotografów i widzów. Waga wydarzenia i korzyści ze spotkania z ludźmi o ugruntowanych postawach na pewno wpływa pozytywnie na zaangażowanie trenerów w karate, a dla uczniów staje się bodźcem do trwałego wejścia na drogę sztuki walki, a także jest dużą zachętą do wzięcia udziału w następnej takiej imprezie.

Zapraszamy!