Reprezentanci Ścinawskiego Klubu Karate wzięli udział w 4 edycji Pucharu Polski Dzieci i Młodzików w Karate WKF, która odbyła się w sobotę 23 listopada w Bydgoszczy. Były to prestiżowe zawody rankingowe, organizowane pod patronatem Polskiej Unii Karate oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Rekordowa frekwencja 857 zawodników z 72 klubów, w 4 kategoriach wiekowych U8, U10, U12, U14 – to największe i najważniejsze cykliczne zawody karate w Polsce dla dzieci w wieku 6–13 lat.
Największym sukcesem naszego klubu było zwycięstwo w swojej konkurencji Karoliny Łukasiewicz, która w bardzo dobrym stylu wygrała wszystkie swoje walki i zdobyła złoty medal w kategorii kumite dziewcząt U14 -42 kg.
Nasi zawodnicy prowadzeni przez trenera Przemka Trubickiego zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazując, że co nieco potrafią i mogą rywalizować na równi z najlepszymi w kraju. W tak mocnej obsadzie wywalczyli 2 medale oraz 4 miejsca punktowane, co pozwoliło klubowi uplasować się na 19 pozycji w klasyfikacji medalowej spośród 72 klubów.
Wyniki naszych zawodników:
Złoty medal – Karolina Łukasiewicz
Kumite dziewcząt U14 (12–13 lat) -42 kg — konkurencja indywidualna
Srebrny medal – drużyna chłopców U12 (10–11 lat) -35 kg
Skład: Michał Kupczyński, Gabriel Lechocki, Stanisław Skorupa
Miejsca punktowane
• 5. miejsce – Tomasz Lechocki
Kumite chłopców U12 (10–11 lat) -40 kg
• 7. miejsce – Bartosz Janor
Kumite chłopców U10 (8–9 lat) -30 kg
• 7. miejsce – Tomasz Grzybalski
Kumite chłopców U14 (12–13 lat), -50 kg
• 9. miejsce – Gabriel Lechocki
Kumite chłopców U10 (8–9 lat), -30 kg
Ścinawski Klub Karate Goju Ryu reprezentowali:
Karolina Łukasiewicz, Agnieszka Makuchowska, Gabriel Lechocki, Tomasz Lechocki, Bartosz Janor, Michał Janor, Stanisław Skorupa, Bartosz Pachołek, Michał Kupczyński, Karol Piasecki, Tomasz Grzybalski oraz Maciej Rostek.
Podziękowania i gratulacje dla wszystkich zawodników za sportową postawę oraz dla rodziców za nieocenione wsparcie swoich młodych wojowników.
Zdjęcia ŚKK Goju Ryu























