Pierwsza Europejska Sesja Treningowa Seiwakai

Europe Training Sessions Seiwakai

Pierwsza Europejska Sesja Treningowa Seiwakai za nami.

Europe Training Sessions Seiwakai – ciekawość nas zjadała przed niedzielą, jak to będzie? W jaki sposób można będzie wybrać grupę i co będziemy ćwiczyć? #EuropeTrainingSessionsSeiwakai był nie lada zagadką.

Trening rozpoczął się z pewnymi kłopotami technicznymi, ale pomógł reset komputera. Kiedy już wystartowaliśmy, to zobaczyliśmy znajomy ekran ZOOM-a. W minionym roku dwukrotnie korzystaliśmy z tej platformy w ramach Seiwakai Virtual Seminar z Shihan-em Seiichi Fujiwara, ale tym razem wystartowała Europe Training Sessions Seiwakai.

Dobra organizacja – 3 sesje treningowe

Europe Training Sessions Seiwakai, 100%Powitanie, radość ze wspólnego treningu i pozdrawianie znajomych – taki był początek. Do treningu dołączyło ok. 111 osób. Spotkanie rozpoczął Shihan Abel Figueiredo, który poinformował o sprawach organizacyjnych i zasadach. Trudno było sobie to wyobrazić, lecz odpowiedzi na pytania na czacie pomogły w sprawnej organizacji wyboru wirtualnego pokoju. Po ok. 20 minutach główna sesja rozdzieliła się na 3 wirtualne sesje. Shihan Pal Gila prowadził trening dla kadry z 1 DAN, Shihan Abel Figueiredo dla kadry z 2-3 DAN, Shihan Rastislav Mráz dla kadry 4-5 DAN.

Każdy mistrz ma inne spojrzenie

Nasza grupa 6 osób wybrała trening z Shihan Abel Figueiredo. Ćwiczyliśmy kata: Sanchin, Tensho, Seiyunchin, Sanseru. Każdy mistrz ma inne spojrzenie, inne detale są omawiane, ale ten sam duch Goju Ryu. W międzyczasie na naszej sesji pojawił się również Shihan Paul Coleman. Nikt z nas nie traktuje tego treningu jako podstawowe działanie, ale raczej jako dobrą przyczynę do doskonalenia swojej techniki i wyraz łączności z członkami Seiwakai w Europie.

Stymulacja treningów

Trzeba powiedzieć, że to wydarzenie udało się znakomicie. Nie było problemów technicznych, merytoryka była fantastyczna. Jest to bardzo dobry projekt, stymulujący w trudnych pandemicznych czasach, wszystkich członków Seiwakai w ich praktyce karate. Informacje zwrotne, które otrzymają Top Shihankai – Europe, będą z pewnością motywacją do rozwoju projektu, by następne europejskie działanie, które będzie miało miejsce 21 marca od 9:30 do 12:00, jeszcze bardziej rozwijało nas w zakresie umysłu, ciała i łączności społecznej w rodzinie Seiwakai.

Dziękujemy wszystkim członkom Seiwakai Top Shihankai – Europe za pomysł, prowadzenie i motywacje! Czekamy na następny trening!