Dlaczego karate w Chobieni jest jak tajny składnik?

karate w chobieni

Certyfikat realizuje podstawowe cele karate

W Chobieni rozdaliśmy certyfikaty na stopnie kyu ShuseikanSeiwakai. Pomimo licznych utrudnień z treningami w zeszłym roku, udało się uzyskać postępy w technice, szybkości. Dzięki temu egzamin został przeprowadzony w grudniu, a teraz karatecy z Chobieni mogli odebrać swoje nagrody. Pomimo braku zawodów, karate w Chobieni stało się tajnym składnikiem dobrej kondycji dzieci i rozwoju psychicznego, który następuje równolegle z rozwojem fizycznym. Gratulujemy wszystkim, którzy podwyższyli swój poziom!

Czego uczy karate?

Do podstawowych celów karate należą:

  1. Ogólny rozwój ćwiczących (rozwój fizyczny, rozwój psychiczny, rozwój duchowy).
  2. Walka sportowa.
  3. Umiejętność samoobrony.

Rozwój fizyczny realizowany jest przez cały okres treningowy. Ćwiczenia stosowane na treningu nie powodują przerostu mięśni, jak np. kulturystyka, podnoszenie ciężarów, ale harmonijnie rozwijają całość muskulatury człowieka. Czytaj więcej

karate w chobieni

Treningi doskonalenia ciała i umysłu

Nauka i doskonalenie technik karate w Chobieni odbywa się na treningach. Trening karate, to wykonywanie planowanych ćwiczeń, mających na celu uzyskanie maksymalnej sprawności w tej sztuce walki. Składa się on z systematyczności ćwiczeń, polegających na wielokrotnym powtarzaniu określonych ruchów. Celem głównym treningów karate jest stopniowe podnoszenie umiejętności w dziedzinie samoobrony, czyli skutecznego zastosowania ćwiczonych technik w walce z napastnikiem.

Dzięki ogromnemu bogactwu ruchowemu trening karate rozwija wszechstronną sprawność i koordynację ruchową. Ponadto trening karate podnosi poziom wydolności naszego organizmu. Usprawnia pracę wielu układów; ruchowego, krążenia i oddychania, co prowadzi do polepszenia stanu zdrowia.

Tajny składnik karate, trenuj ostro!

Młodzi ludzie ciągle poszukują możliwości zaspokojenia swoich naturalnych dążeń – do rywalizacji, do określenia się, a nawet dominacji… Stąd tak wielka popularność wschodnich sztuk walki. Niosą one bowiem w sobie wiele wartości istotnych dla współczesnego człowieka. Ale tylko wtedy, gdy na treningu przestrzegana jest dyscyplina i panują właściwe relacje między członkami ćwiczącej grupy a instruktorem. Już głęboki ukłon rozpoczynający i kończący ćwiczenia jest symbolem szacunku dla drugiego człowieka. Osoby uprawiające sztuki walki, uczą się od początku grzeczności. Ci, którym to nie odpowiada, szybko tracą motywację do treningu.