21 certyfikatów karate dla Lubina

karate dla lubina

Certyfikat karate – w Twoim zasięgu w Lubinie!

Karate dla Lubina – to dobre hasło i propozycja sportowa w mieście. W Lubinie rozdaliśmy certyfikaty na stopnie kyu ShuseikanSeiwakai. Tradycyjnie ceremonia wręczenia odbyła się na koniec treningu. Cierpliwość ćwiczona do końca – „czekaj, aż go otrzymasz.” Wytrzymali i teraz świętują w domach! Gratulujemy wszystkim, którzy podwyższyli swój poziom!

8 powodów, dla których dzieci powinny ćwiczyć karate

Adepci odkryją, że karate przyczynia się do rozwoju umiejętności zdobywania celów. Dobre dojo jest środowiskiem pozytywnych wzorców zachowań. Uczniowie pracują, by poprawić swoje umiejętności jak najlepiej potrafią. Wyraźną przewagą karate nad grami zespołowymi jest to, że każde dziecko może brać czynny udział w zajęciach, w przeciwieństwie do gier zespołowych, gdzie młodzieniec nie może się przebić lub kończy na ławce rezerwowych. Czytaj więcej

Co jest sprawdzane na egzaminie?

KIHON – ten termin jest używany w sztukach walki używany jest do określenia zbioru technik podstawowych, zazwyczaj ćwiczonych „w powietrzu”, często w ruchu.

KATA: (zbiór określonych ruchów przeciwko wyimaginowanemu przeciwnikowi) jest lekcją samokontroli. Kontrola fizyczna i psychologiczna jest trudna ze względu na intensywność wymaganego skupienia. Utrzymywanie niskiej pozycji, pamiętanie każdego skomplikowanego ruchu i wykonywanie go z odpowiednią siłą wymaga ogromnego wysiłku.

KUMITE: walka w karate nosi nazwę kumite i jest najtrudniejszym rodzajem treningu. Kumite jest to metoda treningowa, w której praktyczne zastosowanie znajdują techniki ataku i obrony ćwiczone podczas kata i kihon. Nie można więc zrezygnować z treningu kata na rzecz praktyki kumite.

karate dla lubina, czarne pasy w karate

Sport z poziomami

Karate pozwala każdemu występować na najwyższym poziomie. Jest to sport wyraźnie indywidualny, który pozwala spełniać dziecięcą potrzebę przynależności. Techniki karate bazują na szybkości i dynamice, jak największym zakresie ruchu, jego celowości i dokładności.

Karate dla Lubina, trenuj ostro!

Dzieci w dzisiejszych czasach, coraz mniej czasu spędzają w ruchu, a coraz więcej w pozycji siedzącej, najczęściej przed komputerem. Zajęcia w naszym klubie są prowadzone w taki sposób, aby zapewnić prawidłowy rozwój dziecka, ale również zapobiegać i korygować wady postawy. Oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych dzieci uczą się dyscypliny, posłuszeństwa a także elementów samoobrony.