Częste pytania

Czy każdy może się uczyć karate?

Tak. Każdy kto jest w stanie zajmować się czynnie innymi sportami może uprawiać karate.

Czy karate mogą uczyć się dzieci?

Tak, Każde dziecko ze sprawnym aparatem ruchowym może ćwiczyć.

Czy kobiety mogą uczyć się karate?

Tak. Dzięki temu, że karate wykorzystuje moc całego ciała, wystarczająco dużą siłę techniki potrafią uzyskać zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Jak długo trzeba uczyć się karate?

Nauka i doskonalenie technik karate nie kończy się nigdy. Im dłużej się ćwiczy, tym większe są postępy. Z każdym dniem ćwiczący staje się lepszy od nie ćwiczącego. W praktyce podstawowe techniki uczeń karate opanowuje w przeciągu pierwszego roku.

W jakich ubraniach przychodzimy na trening?

Istnieje specjalny strój karate o nazwie “karate-gi”. Można jednak ćwiczyć w dowolnym stroju gimnastycznym, byle nie ograniczał on swobody ruchów.

Czy nie zniekształcą mi się dłonie i stopy?

Techniki karate wykonuje się, korzystając z mocy całego ciała. A zatem trening nastawiony na wzmocnienie tylko jednej jego części jest bezcelowy. Karate, którego nauczamy w naszym klubie, nie powoduje odkształceń dłoni ani stóp uczniów.

Po ilu latach zdobywa się “czarny pas”?

Pierwszy czarny pas przyznaje się za opanowanie technik podstawowych. Jakkolwiek zależy to od obranej metody treningu. Zazwyczaj stopień mistrzowski-1 Dań zdobywa się po 3-4 latach intensywnego treningu.

Jak można wstąpić do klubu ?

Informacje na temat przystąpienia do klubu znajdują się w dziale zapisy. Nieletni poniżej 18 roku życia powinni otrzymać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.