XI Puchar Karate Goju Ryu – WKF Wołów Cup 2017

W dniu 22 kwietnia 2017 r. w Wołowie odbył się pod egidą JKF Goju Kai Poland XI Otwarty Turniej Karate Goju Ryu -WKF „Wołów Cup 2017”. Organizatorami zawodów byli: ścinawski klub Karate Goju Ryu SHUSEIKAN Poland, Gmina Wołów, OSiR Wołów oraz sekcja Karate Goju Ryu Wołów. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Wołowa Dariusz Chmura. Nieoceniony wkład w organizację wnieśli sponsorzy:

Linpac Packaging Production Sp. z o.o z Brzegu Dolnego,

Adama Manufacturing Poland z Brzegu Dolnego,

Agencja Reklamowa – Pietrzykowski Igor Korek Prod.

Głównymi celami zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach, przeciwdziałanie patologiom społecznym, propagowania prowadzenia zdrowego trybu życia poprzez sport, promocja współzawodnictwa sportowego w środowisku dzieci i młodzieży, przełamanie barier wiekowych i środowiskowych, popularyzacja ducha i idei karate, promocja karate sportowego w regionie, krzewienia zamiłowania do systematycznego uprawiania sportu i rekreacji fizycznej wśród mieszkańców Gminy Wołów.

Ogromne podziękowania należą się również rodzicom zawodników z Wołowa, którzy przygotowali oprawę kulinarną, co sprzyjało dobrej i sportowej atmosferze tych zawodów.

Ceremonię inauguracji turnieju poprowadził Prezes Karate Goju Ryu SHUSEIKAN Poland – Tomasz Bąk. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Wołowa Dariusz Chmura. Witając zawodników, życzył im udanych występów, zaś gościom i widzom życzył dużo sportowych emocji. Swoją obecnością zaszczycili również: Starostwa Wołowski – Maciej Nejman, Członek Zarządu Powiatu Wołowskiego Wojciech Adamczak.

Uczestnicy rywalizowali w 67 konkurencjach. W zawodach wzięło udział 253 zawodników w tym 112 dziewcząt i 141 chłopców z 18 klubów ze Wrocławia, Rogoży, Perzowa, Leszna, Poznania, Środy Śląskiej, Siechnic, Lubania, Legnicy, Bogatyni, Ścinawy, Wińska, Chobieni, Siedlec, Jemielna, Lubina, Orzeszkowa oraz z miasta gospodarzy Wołowa. Pierwszy raz wzięli udział w naszym turnieju zawodnicy z Kemtau z Niemiec. Były to rekordowe zawody, zarówno pod względem ilości konkurencji jak i zawodników. Najliczniej reprezentowanym klubem był Budokan Wrocław, który z tej okazji został uhonorowany pamiątkowym pucharem. Odebrała go najmłodsza zawodniczka klubu oraz turnieju – 3-letnia Maja Bielecka. Frekwencja wyniosła 93% w stosunku do wcześniejszych zgłoszeń. W programie zawodów znalazły się już na stałe konkurencja Fantom+2 oraz możliwość startu zawodnika w maksymalnie 4 konkurencjach.

Pojedynki w konkurencjach kihon, fantom, kata, kumite, odbywały się na 4 matach oraz na osobno przygotowanym torze przeszkód dla najmłodszych stażem zawodników. Zgromadzona licznie widownia, z zainteresowaniem i zaangażowaniem dopingowała rywalizację sportową zawodników.

Walki turniejowe były zacięte i długotrwałe. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz dyplomami. Dodatkowo został przeprowadzony ranking najlepszych zawodników z podziałem na kategorie wiekowe i płeć.

Największą skutecznością drużynową w zdobywaniu medali wykazał się klub Budokan Wrocław z wynikiem 23,1%, tuż za nim uplasowały się kluby: Jinkaku Kansei Rogoż – 17,6%, Goju Ryu Ścinawa – 16,5%. Najlepszą skuteczność jednostkową uzyskali zawodnicy z Goju Ryu Chobienia z imponującym wynikiem 200%, następnie Goju Ryu Orzeszków – 180% i Goju Ryu Wińsko – 157% (wynik powyżej 100% oznacza uzyskanie statystycznie więcej niż jednego medalu na zawodnika w drużynie). Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Klaudia Łobaczewska z klubu Jinkaku Kansei Rogoż w ranking medalowym oraz Szymczuk Piotr z klubu Jinkaku Kansei Rogoż w ranking punktowym. Więcej statystyk i danych znajduje się w raporcie z zawodów. Mamy nadzieję, że przysłużą się trenerom, działaczom i zawodnikom.

Turniej przebiegł sprawnie i zakończył się w zaplanowanym czasie. Gratulujemy zwycięzcom udanych występów i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy klubom za udział w naszym turnieju i zapraszamy ponownie. Wdzięczni jesteśmy także rodzicom zawodników za liczne przybycie oraz dopingowanie swoich dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z zawodów.

Pobierz pełny raport z zawodów.