Zapisy na treningi karate dla dzieci, młodzieży i dorosłych – sezon 2020/2021

zapisy na treningi karate

Wszystkie zainteresowane dzieci od 5 roku życia oraz młodzież zapraszamy do naszych sal treningowych. Pierwszy trening gratis. Zapisy bezpośrednio przed treningiem u instruktorów prowadzących zajęcia. Treningi oraz zapisy zaczynamy w następujących miejscowościach: Ścinawa, Lubin, Chobienia, Rudna, Szczecin, Legnica i Wińsko.

ŚCINAWA,  Szkoła Podstawowa nr. 3 ul. Królowej Jadwigi 9.

Informacja pod tel. 607 341 933

Grupa zawodnicza:  Poniedziałki w godzinach od 18:00 – 19:30

Grupa I początkująca 5-7 lat:  Wtorki i czwartki, w godzinach 17:00 – 18:00

Grupa II średnio zaawansowana i zaawansowana: 

Wtorki i czwartki, w godzinach 18:00 – 19:30
#DotacjaGminaŚcinawa – Projekt współfinansowany z środków Gminy Ścinawa.

 

LUBIN,  Szkoła Podstawowa nr 1 ul. M.C. Skłodowskiej 4.

Informacja pod tel. 789 382 753 – Zbigniew Dziubek

Grupa I początkująca 4-7 lat: 

Wtorki, w godzinach 17:30 – 18:30, czwartki, w godzinach 18:00-19:00

Grupa II średnio zaawansowana i zawodnicza: 

Wtorki 17:30 do 19:00, czwartki, w godzinach 18:00 – 19:30

 

CHOBIENIA,  Zespól Szkół ul. Szkolna 2.

Informacja pod tel. 663 772 854 – Tomasz Bąk

Poniedziałki i czwartki, w godzinach 18:00 – 19:15

 

RUDNA,  Szkoła Podstawowa ul. Piaskowa 3a.

Informacja pod tel. 606 425 354 – Anna Dobrowolska

Poniedziałki i czwartki, w godzinach 17:00 – 18:30

 

SZCZECIN, Floating Arena ul. Wąska 16.

Informacja pod tel. 606 937 793 – Artur Adamowicz

Poniedziałki, wtorki i czwartki, w godzinach 20:00 – 21:30

 

LEGNICA, Ognisko TKKF ul. Górnicza 9.

Informacja pod tel. 518 358 055 – Leszek Milcha

Poniedziałki i środy, w godzinach 19:30 – 20:45

 

WIŃSKO, Szkoła Podstawowa ul. Nowa 2.  

Informacja pod tel. 603 984 376 – Artur Trubicki

Środy, w godzinach 17:00 – 18:15

 

Przed rozpoczęciem treningów wymagane jest wypełnienie i złożenie deklaracji członkowskiej.

Ćwiczenia odbywają się na boso w karatedze. Karategę oraz sprzęt sportowy można zamówić bezpośrednio u instruktora. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską, posiadającą duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Oferujemy ciekawą formę treningów zapewniającą właściwy rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży, udział w seminariach oraz zawodach przeprowadzanych według przepisów (WKF) w kraju i zagranicą. Organizujemy turnieje karate rangi powiatowej i ogólnopolskiej. Nasi zawodnicy, instruktorzy oraz działacze za swoją pracę i osiągnięcia wielokrotnie otrzymywali nagrody i stypendia ufundowane przez samorządy lokalne i wojewódzkie. Dla zainteresowanych osób w nieco starszym wieku oraz dla rodziców dzieci trenujących w klubie (Ścinawa) zostanie powołana grupa „Masters” (dla rodziców dzieci trenujących bez opłat członkowskich). Czekamy na chętnych.

Znaczenie karate dla dzieci:

Dzieci w dzisiejszych czasach, coraz mniej czasu spędzają w ruchu, a coraz więcej w pozycji siedzącej, najczęściej przed komputerem. Zajęcia w naszym klubie są prowadzone w taki sposób aby zapewnić prawidłowy rozwój dziecka ale również zapobiegać i korygować wady postawy. Oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych dzieci uczą się dyscypliny, posłuszeństwa a także elementów samoobrony. Najmłodsi adepci trenujący karate uczą się panować nad swoimi emocjami, są bardziej cierpliwi i opanowani. Aktywność fizyczna dzieci jest nieodzownym elementem prawidłowego rozwoju psychofizycznego i kształtuje koordynację ruchową. Uprawianie karate jest wspaniałą formą aktywności ruchowej ale przede wszystkim kształtuje psychikę dziecka. Ta sztuka walki rozwija w młodym człowieku takie cechy, jak stanowczość, opanowanie, koncentrację, umiejętność dążenia do celu, potrzebę przynależności do grupy czy pewność siebie. Wymaga również od ćwiczących koncentracji, która jest podstawą sztuk walki i ma przełożenie na codzienne życie, np. pomaga dzieciom łatwiej przyswajać wiedzę. Treningi karate mogą pomóc dzieciom uczyć się, radzenia w trudnych sytuacjach. Wyraźną przewagą karate nad grami zespołowymi jest to, że każde dziecko może brać czynny udział w zajęciach, w przeciwieństwie do gier zespołowych, gdzie dziecko nie może się przebić lub kończy na ławce rezerwowych. Karate pozwala każdemu występować na najwyższym poziomie. Jest to sport wyraźnie indywidualny, który pozwala spełniać dziecięcą potrzebę przynależności. Techniki karate bazują na szybkości i dynamice, jak największym zakresie ruchu, jego celowości i dokładności.

Karate pomaga w koncentracji i szybkości:

KATA: (zbiór określonych ruchów przeciwko wyimaginowanemu przeciwnikowi) jest lekcją samokontroli. Kontrola fizyczna i psychologiczna jest trudna ze względu na intensywność wymaganego skupienia. Utrzymywanie niskiej pozycji, pamiętanie każdego skomplikowanego ruchu i wykonywanie go z odpowiednią siłą wymaga ogromnego wysiłku.

KUMITE: Walka w karate nosi nazwę kumite i jest najtrudniejszym rodzajem treningu. Kumite jest to metoda treningowa, w której praktyczne zastosowanie znajdują techniki ataku i obrony ćwiczone podczas kata i kihon. Nie można więc zrezygnować z treningu kata na rzecz praktyki kumite. Uczeń musi najpierw poznać różne kombinacje kopnięć, uderzeń, bloków, ogólnych zasad skutecznej obrony i ataku. Można wyróżnić dwa rodzaje kumite: Kumite tradycyjne i kumite sportowe (WKF).