Pracowity początek roku 2024 dla klubów Dolnośląskiego Związku Karate WKF

Ferie na Dolnym Śląsku za nami, więc warto podsumować to, co działo się podczas nich i po nich. Wydarzeń nie brakowało były obozy sportowe, zgrupowania, treningi w klubach, kurs sędziowski oraz podsumowanie ich pracy „Budokan Sparing Camp”. Trenerzy i zawodnicy ciężko pracowali, przygotowując się do nowego sezonu startowego.

W czasie ferii zimowych odbył się zimowy obóz karate w Szklarskiej Porębie, w którym uczestniczyli zawodnicy i trenerzy z klubów: Karate Goju Ryu Shuseikan Poland, Dolnośląski Klub Karate Jinkaku Kansei, Iken Bolesławiec, Akademia Sportu Prime Lubań oraz Klub Karate Arawashi Siechnice.

W niedzielę 28.01.2024 w Lubaniu odbył się Kurs Sędziowski Makroregionu D pod auspicjami Polskiej Unii Karate – Polski Związek Karate. Organizatorem była Akademia Sportu Prime Lubań. W kursie brało udział 40 uczestników. Karate Goju Ryu Shuseikan Poland reprezentowało 7 sędziów: Sebastian Sznajdrowicz zdał egzamin Judge A, Julia Zdobylak zdała egzamin na Judge B, Natalia Szmigielska, Zenon Szmigielski, Łukasz Kuziak, Mateusz Kuziak, Paweł Grzybalski wszyscy podtrzymali licencję Judge C. Gratulacje dla osób, którzy przedłużyli oraz podnieśli swoje kwalifikacje.

W sobotę 03.02.2024 pod auspicjami Dolnośląskiego Związku Karate WKF odbył się Budokan Sparing Camp zgromadził 129 zawodników reprezentujących 11 klubów. Organizatorem był Budokan Wrocław, a gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa 51 we Wrocławiu. Były przeprowadzone treningi kata i kumite. Po treningach zawodnicy zostali podzieleni na 4-6 osobowe grupy wg wieku i wagi, walki toczono systemem każdy z każdym. Zwycięzcy 26 grup zostali nagrodzeni drobnymi upominkami od firmy Dansport.

Ferie – Szklarska Poręba

Kurs sędziowski – Lubań

Budokan Sparing Camp – Wrocław