Polish Open 2018 Bielsko-Biała

W dniach 5-7.10.2018 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bielsku-Białej odbyły się międzynarodowe zawody karate olimpijskiego XII Polish Open – International Karate Grand Prix.

Zawody rozpoczęły się w piątek, 5 października a skończyły w niedzielę.

W tym roku zawody spotkały się ogromnym zainteresowaniem wielu zagranicznych ekip i reprezentacji. Po decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o włączeniu Karate WKF do programu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Zawody te były areną walk przyszłych olimpijczyków obsługiwanych na 8 planszach przez 90 sędziów, w tym 60 z zagranicy. W zawodach brało udział 1600 zawodniczek i zawodników 211 klubów z 33 państw z Azji, Afryki i Europy.

Karate Goju Ryu  Shuseikan Poland ze Ścinawy reprezentowało 4 zawodników:

Jessica Wróblewska, Zuzanna Chomont, Alicja Masłowska, Dawid Grzybalski.

Wspaniały sukces osiągnęła Jessica Wróblewska zbywając złoty medal kumite indywidualnym dziewcząt 8-9 lat -30 kg. Jessica w walkach eliminacjach walczyła wspaniale. Przystempując do walki finałowej z zawodniczką ze Słowacji stanęła na wysokości zadania dając z siebie wszystko: zawziętość, spryt oraz hart ducha walki wygrywając 1:0. Na pochwałę zasługuje również Zuzanna Chomont.

5 miejsce w konkurencji kumite indywidualnym dziewcząt 10-11 lat +40 kg zdobyła Alicja Masłowska.