Międzynarodowe seminarium Goju Ryu Karate Do Seiwakai – Słowacja 2019

W dniach 3-5.05.2019 w miejscowości Partizánske (Słowacja) odbyło się międzynarodowe seminarium szkoleniowe Goju Ryu Karate Do Seiwakai, które poprowadził Seiichi Fujiwara Hanshi – 8 Dan z Japonii. Mistrzowi asystowali wiceprezydenci i dyrektorzy Seiwakai International – JKF Gojukai.

Nasza grupa karateków ze Ścinawy i Rudnej wybrała się na dwa dni szkolenia. Wyruszyli samochodem w nocy w sobotę. Trasa była urozmaicona, bo wiodła częściowo przez górzyste okolice.

Treningi w sobotę i niedzielę były wyczerpujące i trwały po 2,5 godziny każdy. Na Słowację zjechały się ekipy z 16 państw (Włochy, Portugalia, Słowacja, Holandia, Grecja, Niemcy, Polska, Belgia, Czechy, Serbia, Anglia, USA, Japonia, Węgry, Rosja, Szwajcaria), ogółem 170 karateków z Europy i Ameryki.

– Mamy zaszczyt powitać Sensei Fujiwara Hanshi w naszym dojo. Cieszę się, że jestem członkiem zespołu – powiedział Rastislav Mráz Kyoshi, który zorganizował seminarium.

Sensei Fujiwara Hanshi został powitany entuzjastycznie przed pierwszym treningiem. Wszyscy naładowani pozytywną energią międzynarodowego spotkania, mogli zobaczyć naprawdę unikalne opanowanie i wykonanie technik przez Sensei Fujiwara Hanshi i i jego asystentów.

– Dzisiaj wszyscy odczuwają przyjemność bycia częścią tak wspaniałej rodziny Seiwakai – taki przekaz ekipa z Polski dała naszym mistrzom.

Jozef Božik – Burmistrz Partizánske i Jozef Buday, współwłaściciel hotelu Azul, oficjalnie otworzyli seminarium w sobotę. Podziękowali także Sensei Fujiwara Hanshi i wszystkim ekipom za udział i wypełnienie dojo w Partizánske energią karate. – Spełniło się nasze marzenie – triumfowali organizatorzy.

Sensei Fujiwara Hanshi prowadził szkolenie kihon i kata. W bunkai demonstrował zastosowanie ruchów form w walce. Zwracał szczególną uwagę na pozycje. Przećwiczono prawie wszystkie kata. Perfekcja i dynamika z jaką Sensei Fujiwara Hanshi wykonywał elementy z partnerem robiła ogromne wrażenie na wszystkich. Pozostali mistrzowie-asystenci  pomagali w demonstracjach, uczyli kata w grupach przygotowujących się do egzaminów.

W sobotę po południu grupa prawie 80 karateków przystąpiła do egzaminu w Seiwakai na różne poziomy Dan. Egzamin zawsze jest ważnym wydarzeniem i odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Radoslav Kurinec – przedstawiciel organizatora świetnie prowadził sprawy formalne związane z egzaminami i zgłoszeniami.

Po egzaminie wszyscy udali się na zorganizowane party. Zabawa była fantastyczna, kuchnia słowacka była bardzo smaczna. Można było trochę odetchnąć po trudach treningu.

Na koniec w niedzielę odbył się egzamin w JKF Gojukai, japońskiej federacji karate, które posiada agendy na całym świecie. Spośród 20 osobowej grupy zdających, trzy osoby  z naszej ekipy przystąpiły do egzaminu na 1 Dan. Egzamin zdawali: Tomasz Bąk, Grzegorz Sadza, Krzysztof Klimas.

– Dla ćwiczących karate to ważny element na drodze doskonalenia, praktykowanie techniki z mistrzami. Poznanie ich osobiście dało nam dużą satysfakcję – spuentował nasz zespół.

Po dwóch dniach spędzonych na sali treningowej, odbytym egzaminie, bogatsza o nowe doświadczenie i wypraktykowane techniki, późno w niedzielę w nocy nasz ekipa wróciła do kraju.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć, jak też galerii organizatora DRAP Karate klub Partizánske. Relację TV można obejrzeć tutaj.