Dwa medale w Mistrzostwach Polski – 2023

Czteroosobowa ekipa Klubu Karate Goju Ryu Shuseikan – Zuzanna Chomont, Oliwia Stożek, Jessica Wróblewska i Dawid Grzybalski – trener Przemysław Trubicki wywalczyła 2 medale: 1 srebrny, 1 brązowy i jedno 5 miejsce.

W dniach 03-04 czerwca 2023 r. w miejscowości Zielonki Parcela k. Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców (U16, U18 i U21) . W Mistrzostwach wzięło udział 470 zawodników z 65 klubów. Celem Mistrzostw było wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych konkurencjach.

W sobotę w pierwszym dniu Mistrzostw (3 czerwca) do rywalizacji ruszyli juniorzy młodsi i juniorzy (U16, U18). Po dobrych walkach debiut naszych dziewczyn na imprezie tej rangi był bardzo udany zdobywając brązowy medal przez Zuzannę Chomont i Oliwię Stożek której tak niewiele zabrakło wywalczając 5 miejsce. Po dobrych walkach Jessica Wróblewska zakończyła swój udział w drugiej rundzie eliminacyjnej. Każdy start jest bardzo ważny i już sam udział w tak prestiżowej imprezie jest wyróżnieniem.

W niedzielę (4 czerwca) w drugim dniu Mistrzostw do rywalizacji przystąpili młodzieżowcy (U21) – Dawid Grzybalski który udowodnił że należy do ścisłej czołówki w swojej kategorii zdobywając wicemistrzostwo Polski.

Wyniki naszych zawodników:

Srebrny medal w kumite U21 młodzieżowców 18-20 lat +84 kg – Dawid Grzybalski

Brązowy medal w kumite U16 juniorek mł. 14-16 lat -61 kg – Zuzanna Chomont

Piąte miejsce w kumite U16 juniorek mł. 14-16 lat -47 kg – Oliwia Stożek

Dziękujemy rodzicom naszych zawodników za nieustające wsparcie, za pomoc i zaangażowanie, a trenerom za motywację każdego zawodnika. Mistrzostwa Polski pokazały, że poziom wyszkolenia zawodników ciągle wzrasta, a przecież właśnie chodzi o nieustanny rozwój.