Memoriał Shihana Leo Lipinskiego „Wołów Cup 2018”

W dniu 28 kwietnia 2018 r. w Wołowie odbył się pod egidą JKF Goju Kai Poland Memoriał Shihana Leo Lipinskiego „Wołów Cup 2018”. Organizatorami zawodów byli: Karate Goju Ryu SHUSEIKAN Poland, Gmina Wołów, Starostwo Powiatowe w Wołowie, OSiR Wołów oraz Karate Goju Ryu Wołów. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Wołowa Dariusz Chmura.

Głównymi celami zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach, przeciwdziałanie patologiom społecznym, propagowania prowadzenia zdrowego trybu życia poprzez sport, promocja współzawodnictwa sportowego w środowisku dzieci i młodzieży, przełamanie barier wiekowych i środowiskowych, popularyzacja ducha i idei karate, promocja karate sportowego w regionie, krzewienia zamiłowania do systematycznego uprawiania sportu i rekreacji fizycznej wśród mieszkańców Gminy Wołów.

Ceremonię inauguracji turnieju poprowadził Prezydent JKF Goju Kai Poland – Tomasz Bąk. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Wołowa Dariusz Chmura. Witając zawodników, życzył im udanych występów, zaś gościom i widzom życzył dużo sportowych emocji.

Uczestnicy rywalizowali w 78 konkurencjach. W zawodach wzięło udział 188 zawodników w tym 68 dziewcząt i 120 chłopców z 16 klubów ze Wrocławia, Legnicy, Rogoży, Środy Śląskiej, Siechnic, Bolesławca, Bogatyni, Ścinawy, Wińska, Chobieni, Siedlec, Jemielna, Lubina, Orzeszkowa oraz z miasta gospodarzy Wołowa. Kolejny raz wzięli udział w naszym turnieju zawodnicy z Niemiec z klubów Goju Kai Kemtau oraz Goju Kai Amtsberg. Najliczniej reprezentowanym klubem był Budokan Wrocław, który z tej okazji został uhonorowany pamiątkowym pucharem. W programie zawodów znalazły się konkurencje drużynowe oraz możliwość startu zawodnika w maksymalnie 4 konkurencjach.

Pojedynki w konkurencjach kihon, fantom, kata, kumite, odbywały się na 4 matach oraz na osobno przygotowanym torze przeszkód dla najmłodszych stażem zawodników. Zgromadzona licznie widownia, z zainteresowaniem i zaangażowaniem dopingowała rywalizację sportową zawodników.

Walki turniejowe były zacięte i długotrwałe. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz dyplomami. Dodatkowo został przeprowadzony ranking najlepszych zawodników z podziałem na kategorie wiekowe i płeć.

Największą skutecznością drużynową w zdobywaniu medali wykazał się klub Goju Ryu Ścinawa z wynikiem 21,8%, tuż za nim uplasowały się kluby: Budokan Wrocław – 17,3%, Jinkaku Kansei Rogoż – 12,4%. Najlepszą skuteczność jednostkową uzyskali zawodnicy z Goju Ryu Siedlce z imponującym wynikiem 250%, następnie Goju Ryu Lubin – 175% i Goju Ryu Wołów – 171% (wynik powyżej 100% oznacza uzyskanie statystycznie więcej niż jednego medalu na zawodnika w drużynie). Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Alicja Masłowska z Goju Ryu Ścinawa w ranking punktowym oraz Dawid Grzybalski z Goju Ryu Ścinawa w ranking medalowym. Więcej statystyk i danych znajduje się w raporcie z zawodów. Mamy nadzieję, że przysłużą się trenerom, działaczom i zawodnikom.

Turniej przebiegł sprawnie. Gratulujemy zwycięzcom udanych występów i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy klubom za udział w naszym turnieju i zapraszamy ponownie. Wdzięczni jesteśmy także rodzicom zawodników za liczne przybycie oraz dopingowanie swoich dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z zawodów.

Pobierz pełny raport z zawodów.