Podsumowanie wyników za 2019

Ścinawscy karatecy zdobyli 456 medali w 2019 r.

Dla Klubu Karate Goju Ryu Shuseikan ubiegły rok był pasmem sukcesów. W klubie pod okiem trenerów: Grzegorza i Przemysława Trubickich, Tomasza Bąka oraz Grzegorza Sadzy trenuje regularnie około 70 dzieci w wieku od 5 do 17 lat z terenu miasta i gminy Ścinawa.

Ścinawscy karatecy w 2019 r. uczestniczyli w 19 turniejach przeprowadzanych według przepisów WKF (dyscypliny olimpijskiej). Zdobyli łącznie 456 medali: 126 złotych, 133 srebrne oraz 197 brązowe. Zawodnicy startowali w międzynarodowych i ogólnopolskich zawodach karate w kraju i zagranicą:
Dresden Open w Dreźnie i Zwolitztalpokal w Burkhardorf w Niemczech,
Puchar Polski Polskiej Unii Karate w Krotoszynie,
Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego w Głubczycach,
Central Poland Open Grand Prix w Pleszewie,
Arashi Cup w Legnicy oraz w wielu innych zawodach rangi regionalnej.

Najbardziej wyróżniający się zawodnikiem klubu wśród chłopców był Bartosz Niezgoda (12-13 lat).  W 14 turniejach zdobył 29 medali. Z sukcesem zajął 3 miejsce w Pucharze Polski Polskiej Unii Karate w kategorii wiekowej młodzik.

Wśród dziewcząt najbardziej wyróżniającą się zawodniczką była Jessica Wróblewska (10-11 lat). W 18 turniejach zdobyła 14 medali.

Paweł Grzybalski 14-15 lat.

W uznaniu osiągnięć sportowych, a także dla docenienia trudu i talentu sportowego nasi zawodnicy zostali nominowani do plebiscytu „Gazety Wrocławskiej” – Sportowiec Roku 2019. Z przyjemnością informujemy również, że zajęli w nim wysokie pozycje. I tak:

Jan Marynowicz – 9 miejsce w powiecie.

W osiąganiu tak znaczących sukcesów wspierają nas władze gminy Ścinawa, za co bardzo dziękujemy. Największe podziękowania należą się jednak rodzicom za świetną współpracę oraz zaangażowanie. Rodzice naszych zawodników bardzo chętnie oferują swój wolny czas, dowożąc dzieci na zawody. Są najlepszymi kibicami swoich pociech i przeżywają zarówno sukcesy, jak i porażki. Nic lepiej nie zachęci dzieci do aktywności fizycznej niż przykład rodziców. Na rozbudzenie w dziecku miłości do sportu nie warto czekać.